VYMAZLENÁ MAINSKÁ MÝVALÍ KOŤÁTKA BEZ PP

Přijímám rezervace na tato Mainská mývalí koťátka bez PP. Koťátkou budou vymazlená, plně socializovaná, odchovaná v bytě, přivyklá běžnému chodu domácnosti, naučená vykonávat potřebu na kočičím záchodku, očkovaná, odčervená. Předpokládaný termín odchodu do nového domova 20.ledna 2016.

7 krásných koťátek se narodilo 6.11.2015 Mainské mývalí mamince Grace (s PP)

a Mainskému mývalímu tatínkovi Honzíkovi (bez PP)

A to jsme my....

O plemeni Mainská mývalí kočka aneb co praví Wikipedie 🙂

Mainská mývalí kočka je jedno z nejstarších amerických kočičích plemen. Řadíme ji mezi největší domestikované kočky. Díky své impozantní velikosti a přátelské povaze se jí často přezdívá "něžný obr".

Toto plemeno bylo pravděpodobně vyšlechtěno křížením amerických koček z oblasti Nové Anglie a Maine s dlouhosrstými kočkami z Evropy. Jejich značná podoba s norskou lesní kočkou napovídá, že tato plemena musela mít společného předka. Jedna legenda také vypráví o Marii Antoinettě, která se v předtuše násilné smrti chtěla vystěhovat do Ameriky. Jako první tam poslala právě své milované kočky, mezi nimiž prý byly i nějaké norské lesní kočky. Jejich potomci pak dali vzniknout tomuto plemeni.

Ať už je původ jakýkoli, jde skutečně o plemeno typické pro americký kontinent. Dlouhou dobu zde byly mainské mývalí kočky využívány v boji proti hlodavcům. Poprvé byly vystaveny v roce 1860 na výstavě koček v New Yorku a v roce 1861 bylo plemeno zaregistrováno. Od konce 19. století však zájem o toto plemeno postupně upadal, hlavním důvodem byl zřejmě dovoz perských koček do USA. Teprve v 50. letech 20. století bylo zásluhou amerického klubu chovatelů mainských mývalích koček (Central Maine Coon Cat Club) plemeno znovu prošlechtěno.

Další podporu získaly mainské kočky po založení Asociace chovatelů a příznivců mainských mývalích koček (Maine Coon Breeders and Fanciers Asociation) v roce 1976. Ve stejném roce bylo toto plemeno oficiálně uznáno. Od té doby jeho obliba vzrůstá, a to nejen na americkém kontinentě, ale i v ostatních koutech světa.

Vzhled

Základní rysy

Mainské mývalí kočky patří do kategorie II - polodlouhosrsté kočky. Jsou obzvlášť velké a robustní. U těchto koček je velmi viditelný rozdíl mezi kočkou a kocourem. Samičky bývají drobnější, dosahují hmotnosti 5-7 kg. Robustnější samci mohou vážit 9-11 kg, kastrovaní kocouři dokonce 12 kg. Do plné velikosti dorůstají poměrně pozdě, až mezi třetím a čtvrtým rokem života.

Tělo

Tělo těchto koček je velké, silné a svalnaté s hranatými obrysy. Jeho délka bývá i s ocasem většinou kolem 1 metru. Hlava je dlouhá se zřetelně vystupujícím čenichem. Lícní kosti jsou vysoce nasazené. Uši by měly být velké, vysoké a vzpřímené. Jsou posazeny daleko od sebe, mají širokou základnu a na koncích jsou špičaté, zakončené štětinkami chlupů vyrůstajících z vnitřní strany. Mají velké kulaté tlapy, mezi polštářky jim vyrůstají husté chomáčky chlupů. Barva očí může být různá a dokonce se někdy s věkem mění. Koťata se rodí s modrýma očima, za pár týdnů získávají svoji barvu, například oranžovou. Ta se časem, kolem roku i dvou, může ještě změnit např. v zelenou.

Srst

Mainské kočky mají polodlouhou srst, která je hustší kolem krku, na nohou, na břiše, a na ocase. Jejich ocas je stejně dlouhý jako jejich tělo, je tedy velmi dominantní. Výrazným znakem je tzv. límec kolem krku s delší a jinak zbarvenou srstí. Mainská mývalí kočka se vyskytuje jen v tzv. přírodních barvách, jaké známe také u obyčejných domácích koček. Možné jsou i různé barvy a kresby srsti, jako černá, modrá, červená, krémová a želvovinová a také s bílými skvrnami, s kresbou nebo se stříbřitě bílou podsadou. Existují čistě bílé kočky s oranžovýma, modrýma nebo nestejně barevnýma očima. Rozdělení barvy, které je tolik důležité u jiných plemen, je u těchto koček podružné. Nejčastěji se vyskytující barvou je černě mramorovaná nebo černě tygrovaná s bílou.

Charakter a temperament

Mainská mývalí kočka je velmi přítulná a mazlivá. Se svou rodinou si často vytváří pevné pouto, ale není na ní závislá - ráda se věnuje i svým vlastním aktivitám. S oblibou si hraje a svou hravost neztrácí ani ve vyšším věku. Pokud je jako kotě seznámena se všemi členy domácnosti, ať už kočkami či psy, mívá pak k nim velmi přátelský vztah. Další výhodou je také její kladný vztah k dětem. Tyto kočky mají rády mazlení, i když samozřejmě existují výjimky. Jsou to kočky spíše klidné, mají společenskou povahu. Rády se zapojí do všech činností svého majitele, ale nejsou vlezlé.

V chování mainské mývalí kočky najdeme řadu odlišností od ostatních kočičích plemen. Jednou z nich je způsob jakým pijí vodu. Často můžeme pozorovat, že do vody nejprve několikrát udeří tlapkou, než se z ní napijí. Někteří jedinci pijí vodu pomocí tlapky, ze které si udělají "naběračku". Dalším specifickým chováním této kočky je schopnost spát na nepohodlných a neobvyklých místech. Toto chování zdědila po svých předcích, kteří se tímto způsobem adaptovali na drsné podmínky prostředí, ve kterém žili. Ve spánku bývá často schoulená do zcela neobvyklých pozic. Dále je pozoruhodné její tiché, hvízdavé mňoukání a mimořádně hlasité, hluboké předení, které někomu může připomínat holubičí vrkání.

Tak tady nás máte

jména máme "pracovní" 🙂

Peciválek
Peciválek
šedý kocourek - REZERVOVANÝ

Peciválek je naše největší koťátko a jak jeho jméno naznačuje, je tak trochu lenoch, buclatý medvídek.

Cookie
Cookie
strakatá kočička - REZERVOVANÁ

Je nejvíc vidět a slyšet. Taková kotěcí hvězda 🙂 Dokonalá barevná kombinace maminky a tatínka!

Zdeněk
Zdeněk
rezavý kocourek - REZERVOVANÝ

Narodil se jako první a jméno dostal po našem kamarádovi Zdeňkovi, který je taky takový rezavý medvěd 🙂

Zlatovláska
Zlatovláska
rezavá kočička - REZERVOVANÁ

K nerozeznání od svého neodlučného dvojčete Zdeňka. Aktivní zrzečka, co se neztratí a neustále se pere se svým bráchou.

Cyrílek
Cyrílek
černě-žíhaný kocourek - REZERVOVANÝ

Můj největší miláček. Mazlíček a hračička.

Metůdek
Metůdek
černě-žíhaný kocourek - REZERVOVANÝ

Opatrnější a světlejší Cyrílkovo dvojčátko.

Rozárka
Rozárka
šedivá kočička - REZERVOVANÁ

Naše nejmenší, co to málem nepřežila. Poslední narozené koťátko a taková hadrová panenka, co vám usne na zádech v náručí.

Mrkněte se znovu, jak jsme rozkošná 🙂

Rosteme jako z vody...

Rezervace koťátka

Koťátka svěřím jen do velmi dobrých rukou a pokud možno k dětem starším 5ti let nebo zodpovědným rodičům, kteří zajistí kočičce slušné zacházení. Kočka není hračka!

Návštěva koťátka předem je samozřejmě možná, ale jen pro opravdu vážné zájemce.

Takové, kteří vědí, co chovat kočičku obnáší, kteří jsou připraveni na dalších cca 15 let života s kočičkou, mají pro ni doma dostatek prostoru a jsou ochotní se o ni kvalitně starat, co se týče jídla a veškeré další péče.

Návštěvy je možné domlouvat od 4.ledna 2016 dál.

Rezervace koťátka je platná po uhrazení rezervačního poplatku 1.000,- Kč na účet.

Pokud máte o některé z koťátek zájem, napište mi na email: alice@zenyzenam.cz.

Těším se na nové laskavé páníčky pro tahle úžasná stvořeníčka 🙂

-Alice Kirš