Chakradance™ před 25 lety začala vytvořila Natalie Southgate z Austrálie.

(absolvovala jsem její výcvik a stala se certifikovanou facilitátorkou :))

Chakradance™ je taneční terapie, je to dokonale namíchaný elixír plný výživy pro tvou mysl, tělo a duši.

V tomto božském koktejlu se snoubí jungiánská psychologie, intuitivní tanec, východní nauka o čakrách, vysokovibrační hudba, vedená vizualizace a spontánní kreslení mandal.

ČAKRY

Jsou v dnešní době často zabalené do něčeho co je příliš ezo, new age a podobně ale čakry jsou srdcem všech východních léčivých a zdravotních přístupů po tisíce let až do současnosti. Takže práce s čakrami má obrovsky silný základ a důvěryhodnost prověřenou tisícovkami let.

Pokud nic o čakrách nevíš, pak to důležité, co o nich potřebuješ vědět je to, že jsme víc než jen tohle fyzické tělo. Máme energetické tělo, elektromagnetické pole, které nás obklopuje, které je všeobecně nazýváno jako aura. A aura je tvořená spoustou různých energií. Našimi pocity, emocemi, myšlenkami, sexuální energií, spirituální energií a všechny tyhle energie se vplétají do našeho fyzického těla.

Čakry jsou centra síly v naší auře. Čakra znamená v sanskrtu kolovrátek. A to, co dělají je, že umožňují energii plynout našim tělem dovnitř a ven a dovnitř a ven naší aurou. Takže si asi umíš představit, když je tohle flow volné, svobodné, když energie volně proudí, když se kolovrátky krásně točí - cítíme se prostě skvěle! Život je super! Jsme vitální, jsme spokojení.

Existuje 7 základních čaker a všechny leží podél naší páteře. Každá z čaker souvisí s nějakou jinou částí našeho těla, jinými orgány ale taky každá čakra souvisí s jiným aspektem našeho života. Od našich primárních základních instinktů, přes naší sexualitu, přes naší sílu, k tomu jak milujeme, jak komunikujeme, jak používáme naši intuici, až po naši spiritualitu.

Takže když začneme pracovat s našimi čakrami, začneme je pročišťovat, rozpohybovávat a rozezpívávat - začneme tak pouštět zdraví a spokojenost do nejrůznějších aspektů našeho života.

Jak můžeme rozpohybovat čakry?

HUDBA

Skrze hudbu! Hudba je to největší kouzlo Chakradance™ a je na míru komponovaná naladěným skladatelem, který ji pro Chakradance™ tvoří už více jak 12 let.

V hudbě se snoubí věda, kouzlo a intuice.

Ta vědecká část je, že každá z čaker má speciální vibraci, kterou lze změřit. Můžeme si tak sebe představit jako rádio, které má několik rádiových stanic s různými frekvencemi. Od nejnižších (kořenová čakra) až po ty nejvyšší (korunní čakra).

Chakradance™ hudba rozrezonovává frekvence každé z čaker a funguje jako vibrační medicína, soundhealing, který vylaďuje naše čakry, centra nasí síly do rovnováhy. 

A pak je tu ta intuitivní, kouzelná strana tvoření této hudby. Hudba reflektuje náladu, atmosféru energie, to jak danou čakru cítíme, prožíváme. Je to jako by každá čakra měla svůj vlastní vnitřní svět. V hudbě se snoubí nejrůznější rytmy, hudební nástroje, které tvoří hudební kulisy, které nás přenášejí do vnitřního světa každé z čaker, do každé části nás sebe samotných.

TANEC

Tanec je v Chakradance™ o plném odevzdání se a uvolnění do hudby.

Tančíme ideálně v zatemněné místnosti. Někdy máme zapálených jen pár svíček. Tančíme se zavřenýma očima. Mnoho lidí nosí masky na oči.  Což nám pomáhá o přenesení pozornosti a vědomí dovnitř. Aktivujeme tak vnitřní prožitky a nacházíme vlastní spontánní způsobu pohybu.

Tanec v Chakradance™ není o choreografii, naučených krocích, není to představení, není to o tom, jak u toho vypadáme. Je to o tom stát se tancem, který vychází zevnitř ven. Nechat sebou doslova tancovat. 

Jak protancováváme jednotlivé čakry začínáme prožívat různé věci. Je to jako ocitnout se v živém snu.

Můžeme začít vidět obrazy, mohou se začít vynořovat staré vzpomínky, mohou začít přicházet různé vhledy, spojené s danou čakrou, emoce, pocity se mohou začít vyplavovat, jemně, láskyplně, můžou to být i fyzické vjemy... to , co se děje je přirozené uvolňování toho, co je potřeba uvolnit, propustit z dané čakry, to co blokuje přirozené proudění energie nebo je to to, co se potřebuje plně projevit.

MANDALA ART

Z toho krásného tance pak vstupujeme do tvoření Mandala art. Což je v Chakradance™ taky velmi unikátní.

Je to taková forma arteterapie, intuitivního kreslení. Kreslení mandal je také prastará východní praxe z budhismu, hinduismu. Karl Jung přinesl tento proces kreslení mandal k nám na západ.

Mandala znamená v sanskrtu "kouzelný kruh". Když si představíš symbol universa, vesmíru, tak kruh nese význam celistvosti. Znamená kompletnost. V Mandala art používáme kruh jako "nádobu", která drží naší energii. Ukotvujeme všechny naše vnitřní prožitky, které jsme zažily během tance ve vnějším světě. Vytváříme tím tak most mezi podvědomou částí nás samotných, kterou vynášíme a kotvíme v našem vědomí.

Po tanci přeléváme energii našich prožitků do kruhu na papír. Používáme pastely k vyjádření této energie.

Stejně jako u tance je Mandala art spontánním intuitivním procesem, bez jakékoliv formy, návody, řádu.

Mandaly mohou být velmi symbolické: vzory, barvy, tvary, které vyjadřují pocity, náladu, atmosféru prožitků...mohou být také velmi konkrétní, znázornění nějakých vizí, vhledů, vzpomínek.

Během kreslení mandal, léčivý uvolňující proces pokračuje. Můžeme dostávat další vhledy, více vedení....

CHAKRADANCE™ NAŽIVO

0306

Alchymie ženy NAŽIVO

3.6. 2023 13:00 - 3.6. 2023BRNO, Sono Centrum
S mužem Davidem budu mít na akci vstup s tématem:…
0806
Tanečně-meditační online kurz k vyladění 1. čakry
1006

Chakradance™ UZEMNĚNÍ

10.6. 2023 10:00 - 10.6. 2023BRNO
Půldenní terapeutický tanečně-transformační workshop s návratem domů, ke kořenům a plně…
2406

Chakradance™ PROPOJENÍ

24.6. 2023 10:00 - 24.6. 2023BRNO
Chakradance je dokonale namíchaný elixír plný výživy pro tvou mysl,…
0610

Chakradance™ UVOLNĚNÍ: 9 týdenní online program

6.10. 2023 10:00 - 13.12. 2023online
Uvolňující a léčivá cesta k moudrosti tvého těla, mysli a duše, která ti…

JAK CHAKRADANCE™ PŮSOBÍ

Těžko se mi popisuje, jak skvělé a silné a tak trochu magické to bylo... A stále je. Celkově atmosféra byla skvělá. Prostě tam bylo něco nepopsatelnýho, nehmatatelnýho a naprosto magickýho. Tohle se asi nedá popsat, ale ta atmosféra byla úžasná. Uvolňující a svobodná, zároveň bezpečná a nádechem spirituálna... Bylo poznat, že do toho dáváš srdce. Tvoje energie je skvělá, ta lehkost, kterou cítím z tvých knih nebo sociálních sítích, ta tam byla přítomna a dávala tomu to srdce a lásku.
Nikola
...věděla jsem, že jsem přesně tam, kde v tu chvíli mám být. Bylo pro mě zcela naplňující, že jsem si mohla dát všechnu tu lásku, cítit se i přes všechny ty ztráty krásná a plnohodnotná, procítit svoje touhy a tělo ve spojení se svými předky a průvodci. Být kompletní se všemi emocemi radostí i smutkem a hlavně - nemít to pod kontrolou. Jen to nechat s vděčností plynout. Dovolit ať to je. Dovolit si představit svá přání, co já chci a ne to, co se od mě očekává. Děkuji za tuto možnost a děkuji za bezpečný prostor. Děkuji, že jsi byla průvodcem po této cestě.
Lenka
Z celého včerejšího krásného odpoledne byl Chakradance pod tvým vedením můj nejsilnější prožitek. Máš úžasný hlas a hudba k solar čakře pro mě byla neuvěřitelně vtahující a prožitkově silná.
Eva
...vyzarovala z tebe nesmirna jemnost, pokora, skromnost a sila. Chakra dance se mi dostal hodne pod kuzi.
Jarka
Oslovilo mě to, zarezonovalo to celým mým bytím. Hudba mě přenášela z Indie, mezi Vikingy, na Kalahari a možná i někam do jiné galaxie. Seš okouzlující a zářící. Vyzařuje z tebe něco, co i tu meditaci pro mě učinilo uvěřitelnou. Tvůj hlas je pevný, vedl mě a já ti to věřila…vím, že ne každý to dovede. Pro mě to byl highlight akce.
Denisa
Ten tanec a tvoje provazeni bylo pro me absolutne nejsilnejsim zazitkem z celeho dne, mam pocit, ze pro to jsem si tam prisla. Bylo to fakt nadherne. Z tveho hlasu cisela takova hluboka sila, ale zaroven takova laskavost nebo neha nebo jemnost nebo neco takovyho, tezko datelne do slov. Moc diky za nadherny zazitek.
Zuzka
To co jsem s tebou zažila bylo úžasné, pro mě už několik let potřebné a osvobozující. Autenticky tanec, Muzikoterapie, čakrový systém a síla barev. Úžasné spojení, které i mě dává velký smysl.
Katy
Tanec s Válečníkem byl pro mne nejsilnějším prožitkem celého odpoledne.Tělo se vlnilo samo a z očí se mi řinuly slzy. Bubny miluji. Bylo to nádherné.
Eva

KDO TĚ BUDE PROVÁZET

Alice Kirš

Jsem především milovnice lehkosti. Zapálená cestovatelka. Facilitátorka taneční terapie Chakradance. Zvířecí komunikátorka. Lidská propojovatelka. Manželka a parťačka Davida. Zakladatelka Ženy ženám. Autorka knih 17 tváří ženy, Plno-prázdno a Světlo ve tmě. Všechny tyto role a mnoho dalších mě baví v tomto životě hrát...a taky žít s vědomím, že jsem tu za odměnu.