Co je Chakradance™

Zjisti více o unikátní taneční terapii

Co je Chakradance™?

Zjisti více o unikátní taneční terapii

Chakradance™ je taneční terapie, dokonale namíchaný elixír plný výživy pro tvou mysl, tělo a duši.

Chakradance™ před 25 lety začala vytvořila Natalie Southgate z Austrálie.

(absolvovala jsem její výcvik a stala se certifikovanou facilitátorkou :))

Chakradance™ je taneční terapie, je to dokonale namíchaný elixír plný výživy pro tvou mysl, tělo a duši.

V tomto božském koktejlu se snoubí jungiánská psychologie, intuitivní tanec, východní nauka o čakrách, vysokovibrační hudba, vedená vizualizace a spontánní kreslení mandal.

Chakradance™ před 25 lety začala vytvořila Natalie Southgate z Austrálie
(absolvovala jsem její výcvik a stala se certifikovanou facilitátorkou :))

Chakradance™ je taneční terapie, je to dokonale namíchaný elixír plný výživy pro tvou mysl, tělo a duši.

V tomto božském koktejlu se snoubí jungiánská psychologie, intuitivní tanec, východní nauka o čakrách, vysokovibrační hudba, vedená vizualizace a spontánní kreslení mandal.

ČAKRY

Čakry jsou v dnešní době často zabalené do něčeho, co je příliš ezo, new age a podobně, ale přitom jsou srdcem všech východních léčivých a zdravotních přístupů po tisíce let až do současnosti. Takže práce s čakrami má obrovsky silný základ a důvěryhodnost prověřenou tisícovkami let.

Čakry jsou centra síly v naší auře

Pokud o čakrách nic nevíš, pak to důležité, co o nich potřebuješ vědět, je to, že jsme víc než jen tohle fyzické tělo. Máme energetické tělo, elektromagnetické pole, které nás obklopuje, které je všeobecně nazýváno jako aura. A aura je tvořená spoustou různých energií. Našimi pocity, emocemi, myšlenkami, sexuální energií, spirituální energií a všechny tyhle energie se vplétají do našeho fyzického těla.

Čakry jsou centra síly v naší auře. Čakra znamená v sanskrtu kolovrátek. A to, co dělají je, že umožňují energii plynout našim tělem dovnitř a ven a dovnitř a ven naší aurou. Takže si asi umíš představit, když je tohle flow volné, svobodné, když energie volně proudí, když se kolovrátky krásně točí - cítíme se prostě skvěle! Život je super! Jsme vitální, jsme spokojení.

Existuje 7 základních čaker a všechny leží podél naší páteře. Každá z čaker souvisí s nějakou jinou částí našeho těla, jinými orgány, ale taky každá čakra souvisí s jiným aspektem našeho života. Od našich primárních základních instinktů, přes naší sexualitu, přes naší sílu, k tomu jak milujeme, jak komunikujeme, jak používáme naši intuici, až po naši spiritualitu.

Takže když začneme pracovat s našimi čakrami, začneme je pročišťovat, rozpohybovávat a rozezpívávat - začneme tak pouštět zdraví a spokojenost do nejrůznějších aspektů našeho života.

Jak můžeme rozpohybovat čakry?

HUDBA

Skrze hudbu! Čakry rozpohybujeme skrze hudbu. Ta je totiž to největší kouzlo Chakradance™ a je na míru komponovaná naladěným skladatelem, který ji pro Chakradance™ tvoří už více jak 12 let.

V hudbě se snoubí věda, kouzlo a intuice

Ta vědecká část je, že každá z čaker má speciální vibraci, kterou lze změřit. Můžeme si tak sebe představit jako rádio, které má několik rádiových stanic s různými frekvencemi. Od nejnižších (kořenová čakra) až po ty nejvyšší (korunní čakra).

Chakradance™ hudba rozrezonovává frekvence každé z čaker a funguje jako vibrační medicína, soundhealing, který vylaďuje naše čakry, centra nasí síly do rovnováhy. 

A pak je tu ta intuitivní, kouzelná strana tvoření této hudby. Hudba reflektuje náladu, atmosféru energie, to jak danou čakru cítíme, prožíváme. Je to jako by každá čakra měla svůj vlastní vnitřní svět. V hudbě se snoubí nejrůznější rytmy, hudební nástroje, které tvoří hudební kulisy, které nás přenášejí do vnitřního světa každé z čaker, do každé části nás sebe samotných.

TANEC

Tanec v Chakradance™ není o choreografii, naučených krocích, není to představení, není to o tom, jak u toho vypadáme. Je to o tom stát se tancem, který vychází zevnitř ven. Nechat sebou doslova tancovat. 

Tanec je v Chakradance™ o plném odevzdání se a uvolnění do hudby

Tančíme ideálně v zatemněné místnosti. Někdy máme zapálených jen pár svíček. Tančíme se zavřenýma očima. Mnoho lidí nosí masky na oči.  Což nám pomáhá o přenesení pozornosti a vědomí dovnitř. Aktivujeme tak vnitřní prožitky a nacházíme vlastní spontánní způsobu pohybu.

Jak protancováváme jednotlivé čakry začínáme prožívat různé věci. Je to jako ocitnout se v živém snu.

Můžeme začít vidět obrazy, mohou se začít vynořovat staré vzpomínky, mohou začít přicházet různé vhledy, spojené s danou čakrou, emoce, pocity se mohou začít vyplavovat, jemně, láskyplně, můžou to být i fyzické vjemy... to , co se děje je přirozené uvolňování toho, co je potřeba uvolnit, propustit z dané čakry, to co blokuje přirozené proudění energie nebo je to to, co se potřebuje plně projevit.

MANDALA ART

Z toho krásného tance pak vstupujeme do tvoření Mandala art. Což je v Chakradance™ taky velmi unikátní. Kreslení mandal je také prastará východní praxe z budhismu, hinduismu. Karl Jung přinesl tento proces kreslení mandal k nám na západ.

Mandala art jako forma arteterapie, intuitivního kreslení

Mandala znamená v sanskrtu "kouzelný kruh". Když si představíš symbol universa, vesmíru, tak kruh nese význam celistvosti. Znamená kompletnost. V Mandala art používáme kruh jako "nádobu", která drží naší energii. Ukotvujeme všechny naše vnitřní prožitky, které jsme zažily během tance ve vnějším světě. Vytváříme tím tak most mezi podvědomou částí nás samotných, kterou vynášíme a kotvíme v našem vědomí.

Po tanci přeléváme energii našich prožitků do kruhu na papír. Používáme pastely k vyjádření této energie.

Stejně jako u tance je Mandala art spontánním intuitivním procesem, bez jakékoliv formy, návody, řádu.

Mandaly mohou být velmi symbolické: vzory, barvy, tvary, které vyjadřují pocity, náladu, atmosféru prožitků...mohou být také velmi konkrétní, znázornění nějakých vizí, vhledů, vzpomínek.

Během kreslení mandal, léčivý uvolňující proces pokračuje. Můžeme dostávat další vhledy, více vedení....

UDĚLALO SE JÍ ŠPATNĚ A PAK...

Poslechni si vyprávění úžasné a inspirující ženy, mé drahé kamarádky, koučky a umělkyně. Daniela v rozhovoru sdílí svoji cestu od toho, kdy se jí z Chakradance dělalo špatně, nebyla schopná se pohnout, až po tančení každý den a jaký to má vliv na její život.

JAK CHAKRADANCE™ PŮSOBÍ

Bomba Ali 😍 stejně jako v Sonu, tam to bylo magický s tolika naladěnými ženami okolo, pro mě absolutní wow. Takže ani dnes jsem si to nemohla nechat ujít 😍 Chtěla bych s Vámi rozhodně na nějaký workshop 🙏 as soon as possible 😄 protože vnímám, že tohle je taky moje srdcovka 💓 od Sona myslím na tanec mnohem častěji než dřív. Tanec byl součástí mého dětského a dospívajícího života a teď mi neuvěřitelně chybí. A tenhle přesah 🙏 Panebože 🌀💫🤩 nejlepší 🙏 děkuji, děkuji.
Eva
Milá Alice! Moc moc děkuji za ukázku chakradance, která ve mně pokaždé kdykoliv si ji pustím vyvolává vlnu obrovského uvolnění a hlubokého vnitřního klidu,jsem naplněna štěstím a láskou kdykoliv se mohu ponořit do těchto ukázek chakradance i půlnoční modlitby,kterou mám také v oblibě.Znova a znova si pouštět tento uvolňující tanec mi přináší do myšlenek úplně něco jiného a má duše volá k vnitřní očistě skrze hudbu...
Lucie
Teda ochutnávka Chakradance byla úžasná. 😊💃🏻 🎶 Lehkost a hravost, volnost a potom během pár minut vzniknul hezký obrázek s prvkem mandaly. Díky nevěděla jsem, že něco tak fajn existuje 🥰👍🏻
Blanka
Vůbec se nedivím, že jsi tomu Alice propadla:-) Ta hudba!!! Ta je prostě úžasná!!! Děkuji za ochutnávku. Cítím, že by to mohla být cesta, po které se mám projit...protancit...děkuji 🙏🍀🤗
Romana
To co jsem s tebou zažila bylo úžasné, pro mě už několik let potřebné a osvobozující. Autenticky tanec, Muzikoterapie, čakrový systém a síla barev. Úžasné spojení, které i mě dává velký smysl.
Katy
Do Chakra dance s Alice Kirš jsem se uplne ponořila a krasne prozila jednotlive čakry. Spojeni s predky, voda, transformacni ohen, laska, zpev s andely, hvězdne nebe, tanec s pruvodci. Děkuji.
Šárka
Milá Alice, chakradance mě uchvátil hned na Alchymii ženy, kde jsem už pár dní dopředu věděla, že to bude něco vyjímečného, i když jsem nevěděla co to je 🙂 je to úžasná praxe a z tebe vyzařuje tak krásná energie, děkuji moc moc a těch 21 minut mi připadalo jako 5 :)))
Kler
Milá Alice, už delší dobu toužím po něčem novém, dalším objevování sebe sama. Hudba spolu s pohybem je pro mě jako vzduch a voda - tam se cítím celá. Když jsem viděla tvé starší video kde jsi o chakradanc mluvila, vnímala jsem silné volání... No a už se to děje ... Děkuju 🙏❤️👩‍❤️‍👩🌈🌟
Josefina
A dnes při spuštění tvého povídání do tance na podporu roztočení kolovrátků mě dostalo....Při srdeční čakře se mi spustily potoky slz, bolelo to...ale šlo to ven....děkuju moc🙏❤️
Danka
Děkuji moc vlilo mi to energii do žil 🤩🍀💪☀️ byla to závěrečná tečka mého dne moc děkuji🍀🌹♥️🌈 mám rozprouděnou občerstvenou duši i tělesnou schránku🌈🍀☀️
Jitka

KDO TĚ BUDE PROVÁZET?

Jsem žena mnoha tváří, ale především milovnice lehkosti. Vášnivá cestovatelka a zvířatomilka. Tvořitelka krásných domovů. Lidská propojovatelka a spojovatelka. Manželka, sparoška a milenka Davida. Zakladatelka Ženy ženám. Autorka knih 17 tváří ženy, Plno-prázdno a Světlo ve tmě. Facilitátorka Chakradance™. Žiju s vědomím, že "je to jedno" a "jsem tu za odměnu"...