6.2. 2021

Jaký byl 2020 a jaký bude 2021?

✓ Slova vyjadřující rok 2020?

Rodina, změna.

Když jsem se ladila na konci roku na jeho esenci, ukázal se mi krtek, který hrabal v zemi a sem tam vylezl a užil si sluníčka. Trefné 🙂

✓ Zásadní události v roce 2020?

Obrovská úleva a klid v tématu mateřství a dítěte. Touha po něm se mi na konci roku 2019 prostě vypnula, zmizela a je tomu do teď. Přijala jsem a zabydlela se v tom, že třeba děti nikdy mít nebudu a že je i tohle v pořádku. Úplně jsem to přestala řešit….a napsala o celé téhle cestě dlouhatánskou kapitolu do své budoucí knihy :).

Poprvé v životě jsem plavala v oceánu s delfíny, krmila z ruky klokany a pohladila si koalu.

3 dny společného mlčení s Davidem v australské polopoušti.

Skrze učení telepatické komunikace dostala to srdce našeho pejska, byl to překrásný a silný moment a taky dojetí, radost vděčnost, kterou jsem cítila, když se mi poprvé podařilo se spojit s pejskem našich kamarádů a na dálku s ním mluvit.

Na jaře jsme se po návratu z cest v podstatě přestěhovali do domu v přírodě. Neplánovaně. A pro mě zásadní byl ten mnohatýdenní prožitek klidu, jednoduchosti, když se díky covidu zastavil, vypnul a omezil svět.

Pořídili jsme si 2 kočičky a nastěhovali se k nám 2 divocí kocourci. Zásadní pro mě bylo v tom sledovat proměnu Davida. Z člověka, kterému kočky nikdy nic neříkali, do člověka, který si je zamiloval. I přes silnou lékařsky potvrzenou alergii se s nimi mazlí bez sebemenších alergických projevů (když zrovna není ve stresu :)). Zázrak!

Zásadní pro mě byl moment byl na konci prázdnin, kdy jsem si skrze hustou vnitřní krizi uvědomila, že se znovu potřebuju nadechnout do jangové a mužské síly a poslala jsem tak trochu víc doprdele tu hodnou holku, romantickou princeznu, hospodyňku a ženu v domácnosti. Byl to důležitej a velmi oživující čas roku 2020. Vyházela jsem romantický šatník a nakoupila si černé, sexy, sportovní, neonové a tygrované oblečení, které mi udělalo ohromně dobře.

V září jsem odjela na ženský zájezd do Provence s Lili Khoustnoudinovou. Moc jsem si to užila, ale nejzásadnější pro mě bylo, když mě David překvapil a v den našeho odletu domů tam za mnou autem přijel. Vyzvedl si mě a pak jsem si užili nádherný týden roadtripu po Francii, Švýcarsku a Rakousku a hlavně velkou LOVE.

Před Silvestrem mi David daroval své služby. Několik dní mi dělal “komorníka”, který mě obsluhoval a já jsem nedělala (a ani nesměla) vůbec, ale vůbec nic! To bylo hustý a nádherný!!! 🙂

✓ Úspěchy, za které jsem na sebe v roce 2020 nejvíc pyšná?

Sama jsem přeorganizovala a zjednodušila celou kuchyň. Nastavila jsem nový systém a všechno uspořádala a oštítkovala.

Začala jsem se učit komunikovat telepaticky se zvířaty. Po zářijovém kurzu s komunikátorkou Annou Karinou z Venezuely jsem sebrala odvahu a začala praktikovat a trénovat a do konce roku zprostředkovala 27 komunikací s pejsky, kočičkami, koňmi i hadem.

Otiskla jsem své životní příběhy a zkušenosti posledních let do 41.123 slov…do budoucí knihy.

Vytvořila jsem Davidovi adventní kalendář. Poprvé v životě. Pytlíčky jsem naplnila ne věcmi (když pominu jednu nahou fotku :), ale společnými zážitky. Tvořila jsem ho v období, kdy jsme to spolu neměli zrovna snadné a tenhle kalendář byl pro nás oba hodně léčivej. Například jsme si napsali vzájemně to, za co jsme si vděční, co na sobě oceňujeme. Prozkoumali jsme jazyky lásky, což nám oběma hodně ulevilo.

Pyšná jsem za ty desítky a desítky rostlin, keřů, kytiček, které jsem letos sama i s pomocí vysadila na naší zahradě, za všechny ty záhonky, stovky cibulek a taky za to, že jsem překonala sama sebe a našla úžasnou pomocnici, která mi s tou velikou zahradou začala pomáhat a to, že jsem k zahradničení inspirovala mnoho žen na Instagramu 🙂

✓ Věci, které mě v tomto roce nejvíce bavily?

Všechny moje/naše cesty. Thajsko. Bali. Austrálie. Francie. Švýcarsko. Rakousko. Švédsko. To je prostě moje! Na instagramu se na ně můžete mrknout.

Náš rodinný mini projekt bodla.cz

Bavil mě náš týdenní prázdninový roadtrip po kamarádech. Každý den jsme navštívili někoho jiného. Byla to krásná a hluboká setkání.

Připravovat podpůrné milé dárečky pro blízké. Pro nově narozená miminka a jejich rodiny. Dárečky na Vánoce. Adventní kalendář. Překvapení pro Davida.

Moje ranní kávičkové rituály. Se smetánkou a MCT olejem.

Proměna šatníku.

Dodekorování domečku. Mini interiérové proměny našeho bytu v Brně.

✓ Největší lekce, kterých se mi v roce 2020 dostalo?

Naučila jsem se neodmítat svou rychlost a naopak jsem ji nově přijala, jako dar, který mi byl dán.

Pochopila jsem, že moje mysl chce mít ve všem velké jasno a správě se rozhodovat a rozhodnutí už rozhodně neměnit. Chce mít jistotu a stálost, což je ale pro mě nesvobodný přístup. Já třeba teď děti nechci, ale chci zůstat otevřená tomu, že se to může změnit. Chci být romantická, když na to budu mít zrovna chuť nebo sporťáček či sexy hvězda. Nechci se škatulkovat a tím si omezovat zábavu, dobrodružství a proud života.

✓ Věci, ve kterých jsem se v 2020 zlepšila?

Naučila jsem se toho strašně moc o pěstování kytiček. Taky jsem poznala hodně moc nových druhů, celkově v zahradničení.

Zlepšila jsem se v “nezávislosti” na instagramu respektive, že jsem se s ním naučila pracovat tak, aby mě nevyčerpával, naopak mě bavil a odpojovat se, když cítím, že je to potřeba.

Zlepšila jsem se v nereagování hned. Dřív, když mi někdo něco napsal, myslela jsem, že musím hned reagovat, hned odpovědět, jinak jsem byla nervózní. Tohle jsem se letos naučila víc pouštět a prostě víc odpovídat v nastavení, kdy na to mám skutečně chuť a flow a ne z pocitu “musím”.

V otužování. Studenou/ledovou sprchu už kromě dnů menstruace dávám fakt denně a ráno mě to nádherně oživí, rozvibruje.

David pravil, že prý v sexu :)))))))

✓ Věci, které bych chtěla udělat jinak, kdybych mohla?

Já v životě málokdy něčeho lituju. Takže do příští bilance tuhle otázku škrtám. Ale co mi přišlo teď na konci roku je, že kdybych mohla vrátit čas, tak bych hrubou stavbu našeho domu v přírodě zbourala a postavila úplně jiný domeček, možná dvojdomeček – dva osobní domy. Jeden pro mě a jeden pro Davida. I když, kdo ví, zda by to bylo funkční 🙂

✓ Co nebo kdo měl na mě v roce 2020 největší vliv?

Největší vliv mám sama já na sebe 🙂 ale jinak samozřejmě David. Prožili jsme spolu hodně intenzivní rok, ve kterém jsem si silně uvědomila, jak moc je pro mě důležité držet si to své a jak je to naprosto zásadní a klíčové pro náš vztah a harmonii v něm. Jakmile se začnu přizpůsobovat a dělat něco ze strachu o vztah, příliš mnoho kompromisů jde to do pr….

✓ Nejchytřejší rozhodnutí roku 2020?

Jet na seminář telepatické komunikace se zvířaty. Moc se mi tam totiž nechtělo a nic extra jsem od toho nečekala, ale nakonec se ukázalo, že se mi tím možná otevřely dvěře k mému dalšímu po-volání.

✓ Nové pozitivní návyky, které jsem zavedla?

Zadržované půsty. Přestala jsem (tak z 80%) snídat a dávat tělu větší prostor se regenerovat bez jídla. A musím říct, že má dopoledne nabrala úplně jinou kvalitu. A ještě mě to celý rok udrželo v příjemné fyzické lehkosti.

Odnaučila jsem se pít slazené kafe, což jsem si ještě do jara myslela, že nikdy nedám :).

Od začátku podzimu jsem začala denně baštit kvalitní rybí tuk pro vyrovnání poměru omega kyselin.

✓ Největší riziko, které jsem podstoupila?

Slovo riziko, taky nějak v mém slovníku už není, ale to k čemu jsem potřebovala hodně moc odvahy, vnitřně jsem s tím bojovala, bála se, jak to dopadne bylo, když jsem se rozhodla, že si potřebuju sehnat někoho, kdo se nám bude pravidelně starat o obrovskou zahradu.

Přihlásila se mi jedna mladá maminka přímo z vesnice, kde máme dům. Na jednu stranu jsem z toho byla nadšená, že někdo místní a tak blízko, na druhou stranu jsem měla velké obavy z toho, jaká bude. Měla jsem totiž zkušenost z posledních 2 let, kdy se nám tu na domě, zahradě vystřídalo hodně pracantů a řemeslníků a dokud tu někdo pracoval, bylo pro mě těžké být v klidu a pohodě.

Moje pozornost na nich neustále ulpívala a to mě vyčerpávalo. Sama jsem byla překvapená, jak jsem z toho byla paralizovaná a vystresovaná už dopředu, ještě než jsem se s mladou maminkou vůbec potkala. Asi i proto, že byla přímo z vesnice a v mé hlavě se rozjížděly nejrůznější příběhy.

I přesto jsem do toho nakonec šla a teď jsem obrovsky vděčná, protože Maruška je úplně úžasná. Pracovitá, samostatná, jemná, nenápadná, vděčná a plně respektuje naše soukromí a prostor. Za 4 měsíce udělala na naší zahradě obrovský kus práce, dala jí péči, která už na mě příliš svazovala a do teď nám chodí krmit kočičky, když tu nejsme.

✓ Největší výzva, které jsem čelila v roce 2020?

V polovině prázdnin jsem skrze silný spirituální zážitek s Davidem ulpěla na vizi našeho vztahu, která se mi ukázala a na chvíli ji prožila. Hrozně moc jsem si přála to, co se nám ukázalo žít, ale místo toho jsem sklouzla to závislosti na té představě a vzteku, kritice a zlosti, že se tato vize nenaplňuje. Vinila jsem za to sebe, ale i Davida a dlouhou dobu dávala neustále pozornost nespokojenosti a tomu, že se to neděje. Chvílemi jsem i uvažovala o tom, že se s Davidem naše cesty rozchází. Naštěstí nerozešly.

Velikou výzvu jsem měla s naším domem v přírodě. A zároveň nakonec velikou úlevu, kdy jsem si přiznala a uviděla, že je to místo, které mě moc nepodporuje a vlastně ani moc nemůže.

✓ Nejdůležitější vztah, ve kterém došlo ke zlepšení?

S Luckou. První ženou mého muže. Letos mi byla velikou vrbou a přítelkyní. Člověkem, se kterým mi bylo moc hezky, klidně a jednoduše.

✓ Co si přeji vytvořit, naučit se, mít, zažít v roce 2021?

Chtěla bych se zůčastnit seminářů Linking Awarenes se zvířecí komunikátorkou Loesje Jacob a naučit se ještě lépe komunikovat se zvířaty.

Zaletět na seminář Eckharta Tolleho na Maui na Hawai, podpořit se v prožívání přítomnosti, tady a teď a užít si Eckhartovi vtípky :).

Chtěla bych se naučit platit apple pay – hodinkama Apple watch.

Přeju si se osvobodit z přílišné zodpovědnosti, která mě pak nutí se zbavovat věcí, projektů, zvířat z pocitu, že nemám dost svobody a lehkosti, kterou potřebuju.

Přeju si zažít jinak cestování, více takových dobrodružnějších výprav například do pouště s dromedáry, Island, skandinávské země.

Přeju si se v lehkosti ve správný čas (jestli přijde) odstěhovat z našeho bytu v Brně a nechat se překvapit, kam to bude dál…

Přeju si propustit emoční jedení, které mi neslouží.

Přeju si vydat knihu.

Těším se na všechny rodinné výlety a cesty.

✓ 3 slova mého roku 2021?

Lehkost, jednoduchost, jemnost.

Esence roku 2021 se mi objevila jako bílo zlatá zářící bytost s nádhernými obrovskými křídly.

Psaní deníku mám ráda odmalička. Vyprávění toho, co právě prožívám. A teď ho píšu i veřejně. Pro vás všechny, který to bude bavit a třeba i inspirovat. Píšu ho taky pro sebe, abych si ještě víc uvědomovala, jak skvělej život mám, i když si to někdy nemyslím. Abych se se tomu všemu (i sobě) po letech mohla zasmát a třeba na sebe být i hrdá!
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

4.2. 2021
Egyptské Pyramidy
6.2. 2021
Egyptské muzeum