14.5. 2020

Bylinkový kopeček, jednodušší verze bylinkové spirály

Možná máte na zahradě starý strom, který se chystáte kácet. Možná vás láká stavba bylinkové spirály, ale přijde vám náročná.  

Zkuste bylinkový kopeček. 

U nás vznikl úplně spontánně. Před dvěma lety jsme na podzim bagrovali cestičku k maringotce. Vybragrovanou hlínu jsme potřebovali někam složit.  

Před maringotkou stála stará švestka, ze které zůstal už jen kmen. Ten jsme chtěli zachovat jako hmyzí hotel.

Hanička Trnčáková tehdy přišla s nápadem vytvořit právě kolem staré švěstky kopeček, který si pak můžu osázet. Její nápad mě nadchl a bylo to! 

Kopeček jsme ohraničili kameny a osázeli bylinkami. Aktuálně nám na něm roste: pažitka, šalvěj, yzop, pelyněk, echinacea, kari, meduňka a mateřídouška. 

Kolem kmenu se plazí popínavá hortenzie a ze strany maringotky se v polostínu rozrůstá hortentie stromečkovitá Annabel s neuvěřitelně obrovskými květy. 

Údržba je jednoduchá.

2x za rok ho vyplevelím, z jara zastřihnu bylinky a přemulčuju štěpkou – tím zajisťuju celoroční přísun živin a držení vláhy v půdě.  

Během léta se z něj stává hotová bylinková džungle. Pastva pro oči i chuťové pohárky 🙂 

Psaní deníku mám ráda odmalička. Vyprávění toho, co právě prožívám. A teď ho píšu i veřejně. Pro vás všechny, který to bude bavit a třeba i inspirovat. Píšu ho taky pro sebe, abych si ještě víc uvědomovala, jak skvělej život mám, i když si to někdy nemyslím. Abych se se tomu všemu (i sobě) po letech mohla zasmát a třeba na sebe být i hrdá!
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

12.5. 2020
BYLINKOVÁ SPIRÁLA, kráska která nesmí ve vaší zahradě chybět
15.5. 2020
Volání divočiny