30.7. 2020

Jak naše zvířátka ke svým jménům přišla.

Maui&Money&Bali

Maui (pes). Pořídili jsme si ho asi 3 týdny po tom, co jsme se vrátili z našich zimních cest, kde poslední destinací byl právě kouzelný Havajský ostrov Maui.

David měl jasno. Já jsem s tímhle jménem trošku bojovala (chtěla jsem Artíka), přišlo mi takové “blbě vyslovovatelné” a prostě kostrbaté.

Nakonec mě obměkčila super havajská pohádka Odvážná Vajana, kde je jedním z hlavních hrdinů Bůh – Maui.

Mauik je šťastný a veselý pejsek. Miluje všechny lidi a děti. A tenisáky! Ty nejvíc!

Money (kočička). Původně jsme měli mít jen jednu. Já chtěla Bali. Což je další z našich milovaných zemí, ale David trval na tom, že Bali je jméno pro druhého pejska, jestli někdy nějakého mít budeme.

David odmalička zvířata moc neprožíval. Nějak k nim neměl od malička vztah (taky má na skoro všechna alergii).

Mauík ho však poslední dva roky učí poctivě zvířecí lásce. David se jí hezky začal otevírat a já ho chtěla ještě více podpořit a tak jsem mu navrhla, aby jméno kočičce vybral on.

Tak prý Money. A já zase bojovala, opět mi to přišlo divný a kostrbatý, ale David mě umlčel slibem:

když se kočička bude jmenovat Money, bude ji milovat tak, jak miluje peníze a jejich vydělávání

Tak to mě dojalo a samozřejmě jsem souhlasila.

Vtipné je, že Money k Davidovi skutečně tíhne, vyhledává jeho společnost a je prostě celá taková speciální. Od šedivé barvy až po ocásek, který má na 2 místech od narození zlomený a má z něj takovou fajfku. Je opatrná, přitom hodně zvědavá a komunikativní. Mazlí se, vrní, ale nemá moc ráda, když ji někdo hladí.

Bali (druhá kočička). V našem životě se objevila trošku neplánovaně a protože to byla už od začátku obrovská pohodářka, salámistka, mazlilka a lenošilka, bylo jasný, že se prostě musí jmenovat Bali.

Balinka je střelec. Takže už byla 2x skříplá ve dveřích, jednou na veterině, dostala žihadlo do tlapičky, ale vždycky se z toho do druhého dne úplně vylízala a zase začala řádit jak černá ruka. Asi je gumová.

Miluje mazlení. Hodně mazlení. Nejvíc mazlení!

A já je miluju všechny…4!

PS: A co vaše zvířátka? Taky mají nějaká speciální jména?

Psaní deníku mám ráda odmalička. Vyprávění toho, co právě prožívám. A teď ho píšu i veřejně. Pro vás všechny, který to bude bavit a třeba i inspirovat. Píšu ho taky pro sebe, abych si ještě víc uvědomovala, jak skvělej život mám, i když si to někdy nemyslím. Abych se se tomu všemu (i sobě) po letech mohla zasmát a třeba na sebe být i hrdá!
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

19.7. 2020
David Kirš: nevyhnutelný úpadek
31.7. 2020
Kniha Pomalu