16.8. 2020

Marmeládové čarování

Vášen pro výrobu marmelád ve mě zapálila marmeládová královna Blanka Milfaitová skrze své dva poutavé cestopisy (moc doporučuju, budete je hltat jedním dechem).

A tak jsem před 3 lety vyrobila svou první marmošku a byla překvapená, jak jednoduché to je.

Zároveň jsem se cítila trošku jako čarodějka nad tím bublajícím voňavým kotlíkem.

Taky si připadám jako alchymistka, když občas do marmelád vmíchávám bylinky, jako je máta, meduňka nebo levandule z vlastní zahrádky. Nebo zkouším zvláštní kombinace = banánová s rumem.

Při míchání marmelád (když jsem hodně přítomná a vzpomenu si) v duchu odříkávám mantru hooponopono (miluji tě, děkuji ti, omlouvám se, prosím odpusť mi) nebo si představuju, jak mícháním otiskuju do marmošky lásku. Mám pocit, že jsou pak ještě chutnější!

Miluju vůni bublajícího ovoce a zdobení skleniček. Taky rozdávání marmelád blízkým.

Sice je jím velmi zřídka, ale i tak je pro mě vaření marmošek úžasným kreativním procesem, který k životu na venkově prostě patří!

Jaká je vaše nejoblíbenější marmeládková kombinace?

Psaní deníku mám ráda odmalička. Vyprávění toho, co právě prožívám. A teď ho píšu i veřejně. Pro vás všechny, který to bude bavit a třeba i inspirovat. Píšu ho taky pro sebe, abych si ještě víc uvědomovala, jak skvělej život mám, i když si to někdy nemyslím. Abych se se tomu všemu (i sobě) po letech mohla zasmát a třeba na sebe být i hrdá!
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

16.8. 2020
Čekárna
16.8. 2020
Všechno mě začalo štvát...