3.8. 2020

Pohyblivá rovnováha

Začala jsem chodit po laně. K tomu mě inspirovala kapitola Pohyblivá rovnováha z knihy Pomalu.

Autorka Brook čtenáře podporuje v tom přestat snažit ve svém životě všechno dokonale vybalancovat. Mít v dokonalé rovnováze a prostě přijmout fakt, že se nám ten život bude trošku (stejně jako na laně) viklat.

Deset minut tréninku chůze po slackline vás totiž obrovsky vyčerpá (ale i obrovsky pobaví). Zároveň vám ale ukáže právš to, jaká je blbost snažit se o dokonalou dlouhodobou rovnováhu = vše na svém místě, perfektně vyvážené, každý je spokojený a vše je správně.

Prostě to nejde dávat neustále a dlouhodobě stejné množství času, energie, pozornosti rodině, zdraví, práci, přátelům, komunitě….

A tak stejně jako padám z lana, stejně tak opouštím tenhle nefunkční vzorec a zakořeněnou představu o dokonalé rovnováze! A vy můžete taky 🙂

Psaní deníku mám ráda odmalička. Vyprávění toho, co právě prožívám. A teď ho píšu i veřejně. Pro vás všechny, který to bude bavit a třeba i inspirovat. Píšu ho taky pro sebe, abych si ještě víc uvědomovala, jak skvělej život mám, i když si to někdy nemyslím. Abych se se tomu všemu (i sobě) po letech mohla zasmát a třeba na sebe být i hrdá!
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

31.7. 2020
Kniha Pomalu
5.8. 2020
Neprůstřelná káva